|
CMSy na stronę internetową
logo joomla

System zarządzania treścią (CMS - Content Management System) umożliwia łatwe stworzenie dowolnej strony internetowej oraz późniejszą edycję strony internetowej bez znajomości HTML'a (z dowolnego miejsca na świecie poprzez przeglądarkę internetową). Główną zaletą systemów zarządzania treścią jest rozdzielenie treści od wyglądu, dzięki czemu wygląd strony może być dowolnie modyfikowany bez konieczności modyfikacji czy też ponownego wprowadzania treści.

Spośród wielu dostępnych obecnie CMSów największa popularnością cieszą się obecnie: Joomla oraz Wordpress. CMSy te uważane są przez wielu za najlepsze systemy zarządzania treścią.


JOOMLA

Joomla to wielokrotnie nagradzany system zarządzania treścią, który dzięki dużej łatwości obsługi oraz rozbudowy jest obecnie w ścisłej czołówce najpopularniejszych programów do tworzenia i obsługi witryn. Jest to darmowy CMS i jeden z najszybciej obecnie rozwijanych projektów (co jest niezwykle istotne). Joomla posiada niewielkie wymagania sprzętowe a jej instalacja jest bardzo prosta i trwa kilkanaście sekund.

Joomla ma zastosowanie zarówno przy prostych stronach internetowych, jak również przy rozbudowanych sklepach, witrynach rządowych czy też portalach tematycznych.

Zobacz więcej na Polskim Centrum Joomla - www.joomla.pl

WORDPRESS

Wordpress (podobnie jak Joomla) należy do rodziny projektów Open Source (z dostępnym dla każdego kodem źródłowym) i jest rozpowszechniany bezpłatnie. Skrypt ten w założeniach miał służyć jedynie jako blog, ale dzięki rozbudowanemu panelowi administracyjnemu oraz tysiącom dodatków jest potężnym CMSem, wykorzystywanym przez miliony serwisów internetowych na świecie.

Wordpress jest jednym z najłatwiejszych rozwiązań jeżeli planujemy budowę serwisu internetowego lub też bloga . Skrypt ten nie wymaga znajomości htmla czy też php. Dzięki prostej i szybkiej instalacji oraz wielu darmowym wtyczkom i szablonom może być używany nawet przez początkujących użytkowników.

Jedną z wielu zalet Wordpressa jest również duża społeczność internetowa oraz częste aktualizacje, zarówno samego skryptu jak i wtyczek a nawet szablonów.

Zobacz więcej na Wordpress Polska - pl.wordpress.org

 

Szukaj

Reklama

Statystyki

Użytkowników : 1
Pozycje : 48
Odsłon : 117809

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 

Partnerzy:

Logowanie