|
Poradnik Webmastera
CMSy na stronę internetową
logo joomla

System zarządzania treścią (CMS - Content Management System) umożliwia łatwe stworzenie dowolnej strony internetowej oraz późniejszą edycję strony internetowej bez znajomości HTML'a (z dowolnego miejsca na świecie poprzez przeglądarkę internetową). Główną zaletą systemów zarządzania treścią jest rozdzielenie treści od wyglądu, dzięki czemu wygląd strony może być dowolnie modyfikowany bez konieczności modyfikacji czy też ponownego wprowadzania treści.

Spośród wielu dostępnych obecnie CMSów największa popularnością cieszą się obecnie: Joomla oraz Wordpress. CMSy te uważane są przez wielu za najlepsze systemy zarządzania treścią.

Więcej…
 
Jak ma wyglądać sklep internetowy?

Każda strona w internecie ma swoje przeznaczenie, jeden konkretny cel dla którego jest tworzona. Ten cel trzeba uchwycić już na początku jej tworzenia. W przypadku sklepu internetowego jest nim oczywiście sprzedaż produktów. Jak zatem powinien wyglądać sklep?

Więcej…
 
Jak korzystać z Joomla!?

Webmaster zainstalował mi na serwerze CMS Joomla, ale jak mam z niego korzystać?

Przede wszystkim nie należy się go bać. Okiełznanie strachu to już połowa sukcesu. Podstawą jest uzyskanie danych do logowania, czyli tzw. loginu i hasła. Zazwyczaj zostaną one podane przez osobę, która system zainstalowała. Mając takie informacje możemy przejść do kolejnego kroku.

Logujemy się na stronie, której adres wyznaczmy następująco:
www.nasza-strona.pl/administrator.

Więcej…
 
AdSense

Jeśli fraza "AdSense" jest Ci obca, na pewno warto przyjrzeć się bliżej dalszej części artykułu. Dowiesz się co nieco o tym, jak dodatkowo możesz zarabiać na swojej stronie www.

Czym jest AdSense? To jeden z prostszych sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie. Wystarczy mieć często odwiedzaną stronę, wkleić na niej kod wyświetlający reklamy z Google i czekać na przelewy na nasze konto. Tyle teorii. Jak to wygląda w praktyce?

Więcej…
 
Google Analytics - co jeszcze?

Co jeszcze poza wspomnianymi funkcjami oferuje GA? Wśród wielu funkcji znajdziemy "Witryny odsyłające". Raport ten pozwala łatwo zidentyfikować linkujące do naszego serwisu strony. Możemy w ten sposób sprawdzań np skuteczność bannerów reklamowych zakupionych na innych stronach czy serwisach.

Więcej…
 

Szukaj

Reklama

Statystyki

Użytkowników : 1
Pozycje : 48
Odsłon : 117799

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 

Partnerzy:

Logowanie