|
Zanim załozysz firmę wyspowiadaj się Skarbówce
podatnik w biurze

Prowadząc własną firmę często spotykamy się z różnego rodzaju utrudnieniami jakie stwarzają nam Urzędy Skarbowe, dla których niestety jesteśmy potencjalnymi oszustami. Będąc niewielkim trybikiem w całej maszynie zwanej Państwem, nie rzadko zdarza się, że nie radzimy sobie z kłodami, które rzuca nam pod nogi Skarbówka i "zwijamy" działalność gospodarczą.

Jeżeli już w jakiś sposób staramy się zrozumieć kontrole Skarbówki podczas prowadzenia naszej działalności (pod warunkiem oczywiście, że kontrole te przebiegają zgodnie z prawem a urzędnicy państwowi wchodząc do naszej firmy nie zamierzają z góry jej zamykać pod byle pretekstem) to niestety spore kontrowersje budzi powstała niedawno moda na kontrolowanie firm jeszcze przed założeniem.

Taki trend opisała niedawno gazeta "Rzeczpospolita", w której specjaliści piszą również o tym, że takie kontrole znacznie wydłużają procedurę zakładania nowych firm.

Zakładający własną działalność gospodarczą skarżą się na trudności z uzyskaniem w urzędzie skarbowym NIP dla nowej firmy i częstym wypytywaniem o miejsce prowadzenia działalności czy też zaplecze techniczne.

Kontrole te mogą być wymierzone w osoby, które mogą chcieć utworzyć firmy słupy np. do wyłudzania podatków, jednak czy nie ma na to innego sposobu? Czy w taki sposób nie zniechęcimy ludzi do zakładania własnych firm???

Więcej informacji o tym procederze znaleźć można na stronie www.rp.pl/artykul/10,1037118-Na-mlode-firmy-oblawa.html

 

Szukaj

Reklama

Statystyki

Użytkowników : 1
Pozycje : 48
Odsłon : 117816

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 

Partnerzy

Partnerem serwisu jest firma Ecopack oferująca torby papierowe z nadrukami.

Zobacz również

Logowanie