|
Poradnik Twoja Firma
Zanim załozysz firmę wyspowiadaj się Skarbówce
podatnik w biurze

Prowadząc własną firmę często spotykamy się z różnego rodzaju utrudnieniami jakie stwarzają nam Urzędy Skarbowe, dla których niestety jesteśmy potencjalnymi oszustami. Będąc niewielkim trybikiem w całej maszynie zwanej Państwem, nie rzadko zdarza się, że nie radzimy sobie z kłodami, które rzuca nam pod nogi Skarbówka i "zwijamy" działalność gospodarczą.

Jeżeli już w jakiś sposób staramy się zrozumieć kontrole Skarbówki podczas prowadzenia naszej działalności (pod warunkiem oczywiście, że kontrole te przebiegają zgodnie z prawem a urzędnicy państwowi wchodząc do naszej firmy nie zamierzają z góry jej zamykać pod byle pretekstem) to niestety spore kontrowersje budzi powstała niedawno moda na kontrolowanie firm jeszcze przed założeniem.

Więcej…
 
Ulga na złe długi
pieniądze w pułapce

Ulga na złe długi to jedna z niewielu opcji jakie mamy do dyspozycji jeżeli chodzi o naszych dłużników. Jeżeli wykorzystaliśmy już wszystkie możliwości jeżeli chodzi o ściągnięcie pieniędzy z naszego dłużnika (np. pisemne wezwanie do zapłaty, próby windykacji czy też dodanie do KRD) i do tej pory nie otrzymaliśmy zaległych płatności to możemy skorzystać właśnie z tzw. ulgi na złe długi.

Co to właściwie jest ulga na złe długi?

Dzięki tej procedurze mamy możliwość odzyskania zapłaconego już wcześniej podatku VAT od faktury za którą klient nam nie zapłacił. Korzystając z tej ulgi, my jako wierzyciele możemy skorygować swój należny podatek od niezapłaconej przez naszego dłużnika faktury w terminie 150 dni od dnia kiedy upłynął termin płatności faktury.

Więcej…
 
Działania promocyjne i reklamowe
reklama

O tym czy nasza firma zaistnieje na rynku i osiągnie spodziewany sukces decyduje często odpowiednia reklama. Skuteczne działania promocyjne należą do głównych narzędzi marketingu, przy pomocy których nasza firma ma zrealizować określone cele, czyli np. zwiększyć sprzedaż określonego produktu.

Dobrze zaplanowane i przygotowane działania promocyjne i reklamowe to bardzo istotny czynnik, który wspomaga w realizacji głównych celów firmy.

Więcej…
 
 
Biznes turystyczny

Każdy z nas marzy o wyjeździe na wczasy. Urlop w górach, ferie na nartach, lato nad morzem.... A co gdyby tak zacząć zarabiać na turystach?

Jeśli mieszkasz w jakimkolwiek rejonie aktywnym turystycznie masz ogromne szanse na uzupełnienie swego portfela w jeden z najłatwiejszych sposobów - wynajem pokoi. Początek jest bardzo prosty, kilka ogłoszeń lub strona w internecie załatwią sprawę. Można zacząć od 2-3 pokoi a z czasem poszerzyć ofertę.

Więcej…
 

Szukaj

Reklama

Statystyki

Użytkowników : 1
Pozycje : 48
Odsłon : 117815

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 

Partnerzy

Partnerem serwisu jest firma Ecopack oferująca torby papierowe z nadrukami.

Zobacz również

Logowanie