|
Poradnik Sukcesu
Jak osiągnąć sukces w wychowaniu dzieci
dzieci

Uniwersalnego przepisu na dobre wychowanie dziecka… nie ma. Każdy maluch jest po prostu inny, ma inne potrzeby i wymaga innego podejścia. Co jednak nie znaczy, że nie ma kilku dobrych zasad, które powinny sprawdzić się w większości przypadków i pomóc rodzicom w kształtowaniu swoich pociech na pełnowartościowych członków społeczeństwa i po prostu – na dobrych ludzi.


Umiejętne wychowanie łączy się z bliskimi i silnymi relacjami, które trzeba budować z dzieckiem od samego początku. Wiąże się z tym nie tylko okazywanie miłości, bliskości i innych pozytywnych uczuć ale przede wszystkim pokazywanie zainteresowania i aktywnego uczestniczenia w życiu malucha. Jest to również równoległe tworzenie zasad oraz uczenie potomka ich przestrzegania. Dzieci potrzebują zasad, które są nieodłączną częścią ludzkiego życia. Badania pokazały że tzw. bezstresowe wychowanie, bazujące na pozwalaniu na każdą zachciankę, tworzy ludzi samolubnych, manipulujących otoczeniem, nie umiejących radzić sobie ze stresem i porażkami oraz nie potrafiących odnaleźć się w szkole czy społeczeństwie. Konsekwentne wprowadzanie i trzymanie się reguł uczy funkcjonowania w świecie, oducza manipulacji i wykorzystywania szantażu do osiągnięcia celu oraz wyznacza granice, których dziecko uczy się nie przekraczać.

Więcej…
 
Książki, które pomogą Ci ukierunkować swój rozwój na sukces
książki

Wiele osób gorąco pragnie odnieść w życiu sukces, dużo zarabiać, mieć poważanie wśród innych. Tylko że Ci gorliwi łowcy sukcesu zapominają czasami, że aby coś osiągnąć w życiu, trzeba na to zapracować. Od najmłodszych lat zdobywamy wiedzę, która potrzebna nam będzie w dorosłym życiu. Tylko że w końcu przychodzi taki etap, kiedy stajemy w miejscu i mając coraz więcej oczekiwań, nie robimy nic by sprostać tym wymogom.


Mówimy tu o niczym innym jak o wiedzy, bo to wiedza i nieustannie dokształcanie się stanowią fundament do odniesienia sukcesu. Jak zatem być nieustannie na fali i osiągać kolejne szczeble w swej karierze? Rozwiązanie jest proste – inwestuj w siebie, w swoje wykształcenie. Jeżeli czegoś nie wiesz, to rozwijaj się, dokształcaj, uzupełniaj swoją wiedzę.


Możemy polecić Wam kilka sprawdzonych pozycji książkowych, które na pewno umocnią Wasz stan wiedzy, podźwigną na duchu oraz naładują motywacją.


Więcej…
 
Sukces rodzinny - jak pogodzić sprawy zawodowe z rodzinnymi
rodzina

Ponoć pieniądze szczęścia nie dają, ale na pewno trzeba je mieć. Wiele w życiu od nich zależy i niestety aby zdrowo i szczęśliwie funkcjonować, trzeba o nie zadbać.


Zarabianie i oszczędzanie nie musi być jednak naszą obsesją, nie musi być też katorgą, która niszczy nam życie. Wystarczy rozsądnie podejść do tematu i znaleźć złoty środek łączący sukces zawodowy i rodzinny. Nie dajmy się zwabić w pułapkę celów. Jeżeli w życiu skupimy się jedynie na pogoni do celów, w końcu zgubimy się w labiryncie własnych ambicji.


Nie zrozumcie mnie źle, w życiu trzeba mieć cele, ale sztuka polega na tym, aby zachować pomiędzy tym harmonię. Nie da się zaplanować całego życia, często na wiele spraw po prostu nie mamy wpływu, choćbyśmy się nie wiem jak starali.


Aby zachować pełnię szczęścia w pracy i życiu rodzinnym, pozwalajmy sobie czasami na zwroty akcji. Nie pozwólmy, aby do naszego życia wkradła się rutyna, nuda, nie bójmy się wyzwań.


Więcej…
 
Studia dzienne – pomagają czy przeszkadzają w życiu
kobieta

Wyższe wykształcenie jest bardzo ważne, ale czy w realiach dzisiejszej Polski warto je zdobywać wybierając studia dzienne? Kto studiował, ten wie, jak kosztowna jest taka edukacja. Niestety nie mamy wówczas czasu na pracę zarobkową, bo zajęcia wypełniają wszystkie wolne dni, można dorobić co nieco weekendami, ale zwykle nie są to kokosy, z których utworzymy oszczędności. Studia to piękny okres, pozwala nawiązać wiele znajomości, pożyć beztrosko, ale odbija się to później w dorosłym życiu, bo mamy „tyły” w doświadczeniu zawodowym.


Coraz więcej młodych ludzi po studiach stwierdza, że studia to był czas stracony i stracone pieniądze. Ludzie, którzy szybko poszli do pracy, a studiowali zaocznie dużo więcej w życiu osiągnęli. Pracując już od najmłodszych lat ugruntowali swoją pozycję w miejscach pracy, często siedzą na stanowiskach kierowniczych, podczas gdy abiturienci studiów dziennych tak naprawdę dopiero raczkują wychodząc co prawda z porządnym dyplomem w ręku, ale czy dyplom da nam godziwą pracę?


Więcej…
 
PORADNIK BIZNESU DLA STUDENTÓW, MŁODYCH MAM, EMERYTÓW i osób poszukujących dorywczego zajęcia
kobieta w biznesie

Biznes można „dostrzec” na każdym kroku, a nawet odnaleźć go w czynnościach iście relaksacyjnych. Na ten przykład można oddawać się przyjemności spaceru po lesie, zbierania grzybów czy jagód, aby potem sprzedać je i jeszcze zarobić na tym. Zbieranie grzybów to nie tylko miła, zdrowa forma wypoczynku dostarczająca nam mnóstwa świeżego powietrza, dotleniająca nasz organizm, ale również przynosząca wymierne zyski w postaci pieniążków.


Dziś postaramy się przybliżyć Wam kilka form ciekawego biznesu, który idealnie nadaje się dla osób kreatywnych, gotowych na „dorobienie” sobie pieniędzy poprzez realizowanie swoich zainteresowań i pasji bądź wykorzystywanie ukrytych talentów. Jesteś na macierzyńskim, emeryturze, studiujesz ? Może przyda Ci się parę złotych na własne wydatki, podkreślmy, że zarobisz je łatwo i przyjemnie, bo będziesz zarabiać na tym co lubisz robić. Zarobek będzie tylko skutkiem ubocznym Twojej pasji.


Więcej…
 

Szukaj

Reklama

Statystyki

Użytkowników : 1
Pozycje : 48
Odsłon : 117808

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 24 gości 

Partnerzy

Partnerem serwisu jest firma Ecopack oferująca torby papierowe z nadrukami.

Zobacz również

Logowanie