|
Poradnik dla Handlowca
Wybór firmy kurierskiej - na co zwrócić uwagę?
firma kurierska

Usługi kurierskie to obecnie coraz popularniejsza forma dostarczania przesyłek, szczególnie w przypadku zakupów internetowych. Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze firmy kurierskiej, by być w pełni usatysfakcjonowanym z usługi?

Dla klientów sklepów internetowych liczy się przede wszystkim szybkość i jakoś dostarczenia przesyłki oraz cena. Jednak wybór najtańszej firmy kurierskiej wiąże się z ryzykiem. Najtańsze oferty na rynku pochodzą często od firm, które niekoniecznie szczycą się niezawodnością i jakością usług. Duże i renomowane firmy, są droższe ale często bardziej doświadczone i mają lepsze opinie.

Więcej…
 
Franczyzna
biznesmen

Coraz częściej przeglądając różne ogłoszenia prasowe i internetowe dotyczące pracy i biznesu napotykamy pojęcie „franczyzny”. Czym jest i jak działa? Jakie ma wady i zalety? Na te i inne pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Franczyzna (ang. Franchising) to forma współpracy gospodarczej lub inaczej: udzielenie licencji do prowadzenia działalności gospodarczej przez franczyzodawcę pod określoną nazwą handlową. Dlaczego jest to korzystne rozwiązanie dla osób chcących rozpocząć prowadzenie działalności?

Więcej…
 
Opinie i porównywarki cen produktów w internecie

Od kiedy tylko rozkwitł handel w internecie, wszyscy starali się na tym zarobić na różne sposoby. Ci którzy nie sprzedawali sami tworzyli narzędzia dla sprzedających i kupujących. Tak powstały dziesiątki portali porównujących, opiniujących itp. Co są one dziś warte? Jaka jest ich przyszłość?

Dziś przyłapuje się na tym, że kupując jakąkolwiek rzecz najpierw szukam o niej w internecie opinii. Czy słusznie nie wiem, ale nauczyło mnie to, że wielu przykrości można w ten sposób uniknąć. Oczywistym jest, że producenci dbają o dobry wizerunek swoich produktów i na dedykowanych opiniowaniu stronach negatywne opinie są często usuwane. Każda firma ma też pracowników monitorujących inne witryny. W miarę obiektywne są niezależne fora, choć i tam czasami pojawia się mała cenzura.

Więcej…
 
Jakie dodatki do sklepu internetowego?

Jeśli prowadzisz sklep internetowy lub masz styczność ze sprzedażą przez internet, na pewno zastanawiasz się, jak wzbogacić swój sklep, żeby wzbudzić w klientach większe zaufanie?

Jednym z kosztowniejszych, ale bardzo dobrze sprawdzających się sposobów jest zamieszczenie wideoprezentacji z Twoimi produktami. Taka inwestycja nie jest tania, ale ponieważ mało który sklep się na nią decyduje, zawsze możesz być pierwszy.

Więcej…
 
E-handel - zwroty i reklamacje

Osoby handlujące w internecie, tak samo jak te posiadające fizycznie sklepy, obejmują identyczne niemal przepisy dotyczące zwrotu towaru oraz reklamacji. Mało który klient kupując w internecie zdaje sobie sprawę, że jemu tez przysługuje kilkudniowy okres, w czasie którego może odstąpić od umowy i zwrócić towar do sklepu nie ponosząc kosztów.

Więcej…
 

Szukaj

Reklama

Statystyki

Użytkowników : 1
Pozycje : 48
Odsłon : 117816

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 

Zobacz również

Logowanie